Ile Suszu Można Wyprodukować w Growboxie o Powierzchi 1m²?

Prawdopodobnie większość konsumentów marihuany, niezależnie od tego czy powodem ich konsumpcji są cele medyczne, czy też rekreacyjne, już myślała o uprawie własnych roślin.

Niezależnie od tego, czy motywacją takiej decyzji jest oszczędność pieniędzy, czy pasja do uprawy konopi indyjskich, to każdy grower, zanim odważy się skoczyć na głęboką wodę, chciałby wiedzieć, jaka jest przybliżona ilość suszu marihuany, którą można wyprodukować w zwykłym środowisku uprawy w domu.

Odpowiedź na pytanie, ile marihuany można uzyskać z uprawy tych roślin w growboxie, nie jest jednoznaczna. W zależności od wielu czynników, waga wyprodukowanej marihuany waha się gdzieś pomiędzy 0 a 700g na jeden metr kwadratowy.

Niestety, uzyskanie bardziej precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie nie jest łatwe. Ilość marihuany, którą możesz wyhodować w namiocie hodowlanym, zależy od wielu czynników:

1. Genetyka roślin
2. Jakość sprzętu
3. Wybrany nawóz i podłoże
4. Powierzchnia, którą faktycznie dysponujesz pod uprawę
5. Umiejętności

W tej kwestii istnieją jednak różnego rodzaju twierdzenia. Niektórzy plantatorzy twierdzą, że dzięki specjalnej technice mogą wyprodukować nawet 400g z jednej rośliny, podczas gdy inni z trudem uzbierają 25g.

Przybliżoną wskazówką, którą możesz się kierować, jest to, że jako początkujący hodowca, który pracuje z dobrą genetyką i dobrym sprzętem, możesz spodziewać się około 0,5 g lub nieco więcej zna każdy wat światła.

Jeśli więc posiadasz growboxa o powierzchni 1m2 z wysokociśnieniową lampą sodową o mocy 400W, jako początkujący grower możesz liczyć na około 200g marihuany. Wszystko powyżej możesz potraktować jako bonus. Jeśli używasz lampy o mocy 600W, liczba ta skoczy do 300g. Jeśli używasz lampy o mocy 250W, spadnie ona do 125g.

Jeśli zbiory są poniżej 0,5 g/W, być może powinieneś poświęcić trochę czasu na mały research, zanim rozpoczniesz kolejną uprawę. Jeśli zbierzesz plony bliskie 0,75 g/W, możesz zasłużenie poklepać się po plecach.

Jeśli w końcu uda Ci się osiągnąć poziom 1g/W lub nawet więcej, to oficjalnie jesteś profesjonalistą i gotowy, aby uczyć innych ludzi o sztuce uprawy.

Ale pamiętaj, że to tylko ogólne liczby. Może się okazać, że twoje wyniki są nieco wyższe lub niższe, a może to wynikać z wielu powodów. Jednak 0,5 g na wat światła jest całkowicie akceptowalną wartością dla początkujących hodowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.