Jak Uprawiać w Małych Pomieszczeniach?

Granice uprawy marihuany istnieją tylko w Twojej głowie. Z odrobiną dodatkowej uwagi możesz uprawiać również na małych powierzchniach. Podpowiemy Ci tutaj jak to zrobić bez konieczności rezygnowania z dużego plonu. Jeśli mieszkasz w małej kawalerce i próbujesz ukryć swoją plantację przed sąsiadami to żaden problem. Uprawa marihuany w małych pomieszczeniach nie musi oznaczać jakichkolwiek kompromisów. Oznacz to tylko, że musisz być bardziej kreatywny i podejmować lepiej przemyślane decyzje jeśli chodzi o Twoją plantację.

Jeśli masz miejsce na hodowlę jednej rośliny, to musisz je maksymalnie wykorzystać .

Gdzie są granice?

Pierwszą i najważniejszą decyzją, jak zawsze, jest kwestia zakupu odmiany, którą chcesz hodować. Jeśli w małym pomieszczeniu chcesz uprawiać małą i krzaczastą indicę, to zaoszczędzisz na czas na trymowaniu. Jeśli natomiast wybierzesz sativę, to jej uprawa będzie wymagała od Ciebie większej uwagi.

Jeśli przytniesz swoją roślinę w miarę szybko, to nawet z wysokiej sativy możesz zrobić mały buszowaty krzaczek. Ta metoda skłania pąki do rośnięcia zarówno w poziomie, jak i w pionie. Oznacza to, że odstępy pomiędzy łodygami kwiatowymi będą mniejsze, a roślina bardziej krzaczasta. Niektórzy takie drzewko nazywają marihuanowym bonsai, ponieważ tak też ono wygląda. Jeśli zdecydujesz się na indicę, to też będziesz musiał ją trymować, ale znacznie mniej, bo ten gatunek nie rośnie wysoko.

Najważniejsza jest wentylacja

W małych pomieszczenia najważniejszą rzeczą jest utrzymanie temperatury pod kontrolą. A zapewni Ci to głównie odpowiednia wentylacja. Jeśli jest ona odpowiednio dobrana do małego pomieszczenia, to oznacza to, że powietrze będzie odpowiednio cyrkulować i Twoje roślina nie „zakrztusi” się dwutlenkiem węgla.

Przy budowaniu systemu wentylacji pamiętaj, że ciepłe powietrze wędruje do góry i musisz skierować powiew świeżego powietrza w dolną część pomieszczenia. Dzięki temu całe pomieszczenie będzie zaopatrywane w świeże powietrze.

Twoja żarówka jest jak słońce

W momencie, gdy zapalisz światło w swoim growroomie to dla roślin będzie to taki, jakby wschodziło słońce. Pamiętaj, że rośliny zawsze rosną w stronę słońca. Jeśli umieścisz lampę w rogu, to automatycznie zmaksymalizujesz swoją powierzchnię uprawy. Jeśli dasz je z boku, to marihuana będzie rosła w bok.

Jeśli stać Cię na lampy LED, to możesz je z czystym sumieniem kupić. Produkują one mnóstwo światła i mało ciepła. Problem z normalnymi żarówkami jest taki, że mają dużą ilość Watt i wytwarzają dużo ciepła, które potem trzeba regulować. Dlatego radzi się nie używać żarówek o mocy 1000 Watt.

Żarówki o mocy 250 Watt są wystarczające na małą powierzchnię uprawy. Potrzebujesz jedynie wystarczająco światła, aby wyprodukować pąki. Pamiętaj, że za dużo światła spali roślinę.

Growboxy, namioty i szafy

Niektórzy growerzy decydują się na zakup namiotów albo growboxów, które są specjalnie przystosowane do hodowli marihuany. Z pewnością znacznie ułatwią one Ci stworzenie powierzchni do uprawy, ponieważ większość z nich posiada wbudowany już wentylator. Droższy sprzęt będzie już wyposażony praktycznie we wszystko, czego potrzeba. Zwracaj uwagę na to, aby takie growboxy były całkowicie szczelne i nie przepuszczały światła. Dzięki temu zapach marihuany nie będzie unosił się po całym domu.

Nic nie przeszkadza w tym, abyś swoje roślinki uprawiał w szafie albo pod umywalką w łazience. Oprócz tego, że zainwestujesz więcej pracy w całą konstrukcję, nie ma żadnej różnicy. Jeśli używasz szafy, możesz ją podzielić na 2 części, będziesz miał jeszcze dodatkowo miejsce na roślinę matczyną.

Bądź czujny i przygotowany

Jeśli uprawiasz na małej powierzchni w domu to musisz być bardzo uważny, gdy tylko Twoja roślina zacznie rosnąć. W chwili gdy przegapisz odpowiedni moment na jej przycięcie, może stać się tak, że urośnie za duża na growboxa. Powietrze w takim małym pomieszczeniu rusza się bardzo szybko i jeśli nie będziesz uważał, to może stać się za gorąco albo Twoja roślina będzie miała za mało tlenu i umrze.

Wyposaż się we wszystkie potrzebne rzeczy, które będą Ci potrzebne przy uprawie indoor zanim zaczniesz uprawę. Czas i uwaga, jaką poświęcisz swoim roślinom zostaną Ci wynagrodzone w postaci świetnych plonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.