Jak Zakamuflować Zapach Przy Uprawie Marihuany?

Zapach cannabisu to z reguły to, co przyciąga wszystkich ludzi. Jego moc oraz zapach wskazują również na moc działania tej rośliny. Jednak przy jej uprawie zapach kieruje uwagę na samo miejsce hodowli, co nie jest mile widzianą rzeczą, ponieważ może przysporzyć hodowcy problemów.

Dla wielu growerów utrzymanie swojej uprawy w tajemnicy jest bardzo ważnym aspektem. Dlatego też zapach trzeba utrzymać pod kontrolą. Ci, którzy uprawiają marihuanę na dworze, zazwyczaj nie mają z tym problemu, o ile znaleźli idealne miejsce do uprawy. Jednak przy uprawie indoor charakterystyczny zapach marihuany, choć ładny, jest dużym problemem. Co więc można zrobić, aby zakamuflować albo przynajmniej zminimalizować zapach tej rośliny przy jej uprawie?

Ogólnie rzecz biorąc należy podejść do tego na chłopski rozum. Oznacza to, że musimy być bardzo wybredni przy wyborze odmiany nasion, miejsca uprawy oraz jeśli chodzi o system wentylacyjny.

Wybór odmiany o słabym zapachu

Pierwszą rzeczą nad jaką trzeba pomyśleć przy uprawie indoor to odmiana marihuany. Jeśli chcesz mieć zapach pod kontrolą, to ważnym jest wybranie odmiany, która ma mało intensywny zapach. Przykładem takiej odmiany jest Northern Lights, która świetnie nadaje się do uprawy w domu, ponieważ nie wytwarza silnego zapachu. Jest ona też świetna dla początkujących.

Durban Poison to przykład kolejnej odmiany, która nadaje się do uprawy indoor. Niemalże nie wytwarza żadnego zapachu, ale posiada wysoki poziom THC, co jest jej wielką zaletą.

Jeśli martwi Cię zbyt intensywny zapach to po prostu dobrze się zastanów, jaką odmianę będziesz hodował. Istnieją wprawdzie produkty neutralizujące zapach, jednak mogą one mieć też negatywny wpływ na smak i aromat. Jeśli jednak mimo to chcesz uprawiać roślinę o mocnym zapachu, to wystarczy, że będziesz miał na uwadze kilka następujących rzeczy:

Neutralizatory zapachu

Produkty do neutralizacji zapachów są bardzo efektywne, jeśli masz zaledwie kilka roślinek w jednym pomieszczeniu. Jest to bardzo tanie rozwiązanie i produkty te są łatwe w użyciu. Jednak używanie ich przez dłuższy czasu ma negatywny wpływ na smak oraz zapach produktu końcowego. Jest to właśnie skutek uboczny efektywności neutralizatorów.

Filtr węglowy

Filtr węglowy to najskuteczniejszy sposób na poradzenie sobie z silnym zapachem marihuany. Szczególnie też wtedy, gdy uprawiamy większą ilość roślin. Są one wprawdzie dosyć kosztowne, ale też bardzo skuteczne bez negatywnego wpływu na rośliny. Dlatego też są one bardzo często używane przez growerów. Inna nazwa, pod jaką są znane to carbon scrubbers i zawierają one filtr z węglem aktywowanym, który jest w stanie zneutralizować nawet najbardziej intensywny zapach.

Filtr węglowy można zamontować w taki sposób, że wszystkie zapachy będą przechodziły właśnie przez niego. Potrzebny jest do tego też wentylator, który będzie wciągał powietrze do filtra albo je w niego wdmuchiwał. Większość growerów instaluje swoje filtry węglowe w swoim systemie wentylacyjnym. Oznacza to, że gorące powietrze z growroomu jest wciągane do systemu wentylacyjnego i tam filtr węglowy je oczyszcza z zapachu cannabisu.

Jak używać filtra węglowego

Jeśli chcesz kupić system wentylacyjny, to zwracaj uwagę na to, aby jego średnica miała 15 centymetrów. Jeśli będzie mniejsza, system nie będzie miał wystarczająco mocy, aby dobrze filtrować powietrze. Większe średnice zaleca się do systemów przemysłowych, ponieważ są nieporęczne oraz drogie.

Każdy wentylator posiada różne dane jeśli chodzi o filtrowanie jednego centymetra sześciennego na minutę bądź też cubic feet per minute (CFM). Sprawdź więc jaką wydajność ma Twój wentylator i zakup taki filtr węglowy, który będzie do niego pasował. Dzięki temu możesz być pewny, że Twój wentylator będzie miał dość mocy, aby przewiać gorące powietrze przez filtr.

Filtr węglowy powinien zostać umieszczony z drugiej strony wentylatora w obrębie systemu wentylującego. Filtry węglowe utrzymują się bardzo długo i są najbardziej efektywnym rozwiązaniem przy mocnym i intensywnym zapachu uprawy.

Czego odradzamy

Istnieje kilka bardzo kuszących, jednak nieskutecznych i szkodliwych dla roślin rozwiązań, które szczerze odradzamy. Tańsze produkty do neutralizacji zapachu są nieskuteczne i nie są w stanie zakamuflować zapachu marihuany. Tak samo jest z oczyszczaczami powietrza.

Generatory ozonu należą do nowości jeśli chodzi o sprzęt do neutralizacji zapachu w growroomie i mimo że są skuteczne, to są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia, dla roślin oraz dla samego środowiska. Szczególnie, jeśli hodujemy cannabis w domu, ponieważ wtedy każdy narażony jest na kontakt z produkowanym ozonem, co szkodzi na płuca. Ponadto rośliny również będą wdychały ozon, co oznacza, że będzie on również zawarty w produkcie końcowym.

Na koniec jeszcze ostatnia, ważna rada. Nie zamykaj hermetycznie swojego growroomu, aby ukryć panujący w nim zapach. Wentylacja growroomu jest bardzo ważna, ponieważ w innym przypadku rośliny nie będą miały dostępu do świeżego powietrza, a stare po prostu będzie się kumulowało. Doprowadziłoby to do tego, że rośliny zaczęłyby bardzo chorować. Dlatego należy dobrze się zastanowić, gdzie umieścisz system wentylacyjny i upewnij się, że wydmuchiwane powietrze nie skierujesz na miejsce, gdzie często przebywa dużo ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.