Ważne Narzędzia do Uprawy Indoor

Przede wszystkim, jeśli po raz pierwszy uprawiasz marihuanę w domu, to możesz poczuć się przytłoczony tym, co właściwie będziesz potrzebował. Nie martw się, postaramy się pomóc Ci w tej trudnej dla Ciebie sytuacji, aby stała się łatwiejszą. Jeśli zadbasz o wszystko, o czym mowa w tym artykule, to uda Ci się z powodzeniem przygotować miejsce do uprawy Twoich roślin.

Jeśli pierwszy raz chcesz uprawiać marihuanę w domu tak, aby nikt nie zauważył, to musisz zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Przygotowanie Twojego growroomu może wydać Ci się przerażające, ale wcale takie nie jest.

Uprawa marihuany nie jest najprostszą rzeczą i wymaga wiele opieki i uwagi, aby na końcu być zadowolonym z rezultatu. Istnieją różne metody uprawy również różnych narzędzi, ale tutaj zajmiemy się ściśle uprawą w domu.

Istnieje kilka rzeczy, które są specyficzne i niezbędne dla growerów i istnieją inne rzeczy, których dodatkowo można użyć, ale niekoniecznie trzeba. Z praktycznym zestawem narzędzi zawsze możesz poimprowizować i likwidować ewentualnie występujące problemy. Oto niezbędne rzeczy, których potrzebujesz, aby stać się stuprocentowym growerem:

System wentylujący

Podstawową rzeczą w dobrze przygotowanym do uprawy growroomie jest cyrkulacja powietrza. Potrzebujesz wentylatora, który będzie zasysał ciepłe powietrze ze środka pomieszczenia, gdzie rosną rośliny, i będzie je zastępował chłodnym, świeżym powietrzem z zewnątrz. Do tego będą też potrzebne kanały wentylacyjne. Wysokojakościowa marihuana nie będzie rosła w miejscu, gdzie nie ma świeżego powietrza.

Denaturalizowany alkohol

Jest to ważna substancja dla wszystkich growerów, ponieważ jest to najprawdopodobniej najlepszy środek do mycia growroomu. Utrzymanie czystości w tym miejscu może być trudne, gdy rosną w nim rośliny produkujące klejącą się żywicę. Denaturat jest w stanie wyczyścić klejącą się żywicę, dlatego też warto go mieć w swoim asortymencie.

Opaski do kabli

Są one ważne dla utrzymania czystości oraz porządku w growroomie. W growroomie masz dużo kabli, np. od lamp czy wentylacji, które mogą wywołać niepotrzepany chaos i zaszkodzić Twoim roślinom. Używając opasek do kabli, możesz wszystkie kable spiąć do kupy, co nie tylko będzie estetycznie wyglądać, ale i też będzie praktyczne.

Osuszacz powietrza

Jest to urządzenie, które świetnie nadaje się przy uprawie w domu, szczególnie jeśli mieszkamy w takiej strefie klimatycznej, gdzie pogoda nie zawsze jest optymalna. Jeśli w Twoim growroomie będzie za wilgotne powietrze, to Twoje pąki będą narażone na pleśń i możesz zrujnować tym całą uprawę.

Niezdrowa wilgoć powietrza może też doprowadzić do tego, że cały produkt końcowy będzie miał niski poziom THC. Osuszacz pomoże Ci w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności powietrza, ale uważaj, aby nie przesadzić i nie zasuszyć roślin.

Opryskiwacz ciśnieniowy

Niektórzy decydują się na nawożenie roślin bezpośrednio na roślinę, a nie do ziemi. Pomocny w tym będzie opryskiwacz ciśnieniowy. Jest on o wiele lepszy od butelki ze spryskiwaczem, ponieważ można nim zrobić lekką mgiełkę, a ponadto łatwiej jest kontrolować ilość płynu, jaką użyjemy.

Butelka z dozownikiem

Jest ona przydatna do wymieszania w niej wszystkich nawozów i przy okazji do ich łatwego dozowania oraz pobierania. Nie będziesz musiał za każdym razem pobierać każdego nawozu z osobna z pojemnika, tylko będziesz miał gotową już mieszankę. Oszczędzi to Twój czas i pomoże w zaoszczędzeniu miejsca na przechowywanie nawozów oraz w utrzymaniu czystości.

Przemysłowa strzykawka

Strzykawka pomoże Ci w dokładnym odmierzaniu nawozów oraz płynów, które chcesz podać swoim roślinom. W ten sposób możesz je wygodnie i bezpośrednio dostarczyć do gleby. Strzykawka to praktyczny instrument, ponieważ jest precyzyjny, szczególnie w sytuacjach, gdy chodzi o mikroelementy i płyny zmieniające poziom pH.

Taśma klejąca

Taśma klejąca to sprzęt do wszystkiego. Jeśli coś złamiesz, użyj taśmy. Nawet najlepszym wśród nas zdarzają się sytuację, gdy złamiemy łodygę rośliny. Możesz ją wtedy w miejscu złamania obkleić taśmą i dodatkowo wzmocnić jakąś podpórką. Taśma wzmocni to miejsce i utrzyma stabilność, podczas gdy łodyga będzie się zrastać.

Druciki do woreczków – Twist Tie

Druciki te używamy do zawiązywania woreczków, jednak są one bardzo przydatnym narzędziem w ogrodzie. Można ich użyć do związania razem kabli albo do treningu młodych roślin. Ale uważaj, aby nie zmiażdżyć rośliny i nie związywać mocno drucików, tylko je lekko zaginać. Gdy roślina podrośnie, sama się z nich uwolni.

Niwelowanie zapachu

Zwalczanie zapachu zawsze jest ważnym aspektem przy uprawie marihuany w domu. Chyba że nie musisz się o to martwić, bo nie masz w pobliżu żadnych sąsiadów i nie przyjmujesz gości. Zapach Twojego growroomu może Cię mylić, dlatego warto jest pomyśleć też o jego neutralizacji. Istnieje kilka możliwości, jak możesz kontrolować zapach w growroomie.

Po pierwsze istnieją na rynku produkty, które umieszczasz, np. w słoiku i stawiasz w pomieszczeniu i maskują one zapach marihuany. W innym przypadku możesz zainstalować systemu wentylujący. Jednak musisz o tym pomyśleć, zanim założysz ogród. Pomocne są filtry z włókna węglowego, które całkowicie niwelują zapachy.

Oczywiście będziesz też potrzebował oświetlenia, specjalnych folii odbijających światło, klimatyzacji, gadżetów do nawadniania oraz ziemi, czy też drobnych narzędzi, jak nożyce ogrodowy czy też rękawiczki. Ważne jest, aby wyposażenie potrzebne Ci do uprawy zakupić już na samym początku. Możesz też sam improwizować, może wpadniesz na jakiś pomysł, co i jak możesz wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.