Wertykalna Uprawa Marihuany

Należysz do grupy growerów, którzy ciągle borykają się z problemem braku miejsca na uprawę? Wertykalna uprawa należy do pożytecznych technik uprawy na małej powierzchni, ponieważ polega ona na użyciu wertykalnej powierzchni pomieszczenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat i jak musisz przygotować swój growroom do takiej uprawy.

Wertykalna uprawa marihuany to technika, dzięki której można maksymalnie zużyć miejsce w growroomie. Jest to system przeznaczony dla growerów indoorowych, którzy mają bardzo mało miejsca pod uprawę, ale mimo to chcieliby hodować większą ilość roślin. Tak jak każdy system, ten również ma swoje wady i zalety, ale w zależności od naszych celów, wertykalna uprawa może okazać się dobrą opcją dla uprawy indoorowej.

Pomysł kryjący się za wertykalną uprawą marihuany jest taki, aby wykorzystać nie tylko podłogę pomieszczenia, ale i też jego wertykalne powierzchnie, czyli ściany. W konsekwencji powiększamy powierzchnię uprawy. Jest to technika, która umożliwia hodowcom zmaksymalizować plony i lepiej wykorzystać pomieszczenie, które mamy do dyspozycji, co przekłada się również na oświetlenie.

Na czym dokładnie polega Uprawa Wertykalna?

Wertykalne systemy cannabisowe są z reguły zakłada się w miejscu, gdzie ma odbywać się uprawa. Rośliny sadzone są na okrągłej, wertykalnej platformie o układzie 360 stopni, w której na środku znajduje się oświetlenie. Oznacza to, że powierzchnia pomiędzy podłogą a sufitem zostaje wykorzystana, ponieważ znajduje się tam też wysoki poziom naświetlenia. Rośliny sadzone są w kostkach albo matach z wełny mineralnej i zostają umieszczane wokół lamp.

W gruncie rzeczy chodzi o to, aby dla maksymalnej liczby roślin zapewnić jak najlepsze warunki naświetlania i jak najwięcej miejsca. W wyniku prowadzi to do tego, że rośliny do momentu kwitnienia bardzo krótko są utrzymywane w fazie wegetatywnej.

Dlaczego powinniśmy uprawiać wertykalnie?

Istnieje kilka powodów obstających za wertykalną uprawą, ale głównym powodem jest to, aby można było uprawiać większą ilość roślin. Jeśli nie chcesz uprawiać dużo roślin, to właściwie nie masz powodu, aby stosować ten system uprawy. Chodzi głównie o to, aby w prosty sposób drastycznie zwiększyć plony.

Zwiększanie plonu bez dużego wysiłku

Wertykalny system uprawy marihuany oznacza, że na światło, które mamy, przypada większy plon niż przy konwencjonalnej uprawie indoorowej. Doświadczeni growerzy są w stanie wyhodować od 1,5 do 2,0 kg zioła na 1m2 w wertykalnym systemie, co jest ogromnym wynikiem jak na tak małą powierzchnię.

Dodatkowy cykl wzrostu

Ze względu na wertykalne użycie pomieszczenia rośliny w takim systemie pozostają bardzo małe. Są one tylko przez kilka dni w wegetacji co oznacza, że pojawia się możliwość na drugi cykl w roku, czyli drugą uprawę. Jest to jeden z powodów, dlaczego roczny plon może stać się naprawdę ogromny. Oznacza to, że pieniądze, które zainwestujesz w wertykalny system już po jednym roku mogą ci się w dużej części zwrócić.

Łatwa uprawa

Jeśli zdecydujesz się na metodę wertykalną, to nie będzie cię to kosztować więcej pracy niż przy metodzie konwencjonalnej. Większość systemów na rynku jest od razu gotowa do użytku i w pełni wyposażona, razem z wełną mineralną i rynnami do ściekającej wody. Droższe zestawy ustawia się w mniej niż godzinę i można od razu zacząć uprawę. Niektóre są dodatkowo wyposażone w namiot, czyli growbox. Wszystko, czego potrzebujesz to jedynie odżywki, filtr i system wentylujący!

Zoptymalizowane użycie powierzchni i energii

W gruncie rzeczy podwójnie oświetlona uprawa wertykalna potrzebuje mniej miejsca niż uprawa horyzontalna. Zużywa się mniej metrów sześciennych co oznacza, że plony na tej powierzchni są większe a zużycie prądu mniejsze. Jest to dużą zaletą wertykalnych systemów, ponieważ większości growerom głównie zależy na maksymalizowaniu plonów a minimalizowaniu kosztów.

Na co trzeba zwracać uwagę przed założeniem systemu wertykalnego?

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę przed założeniem systemu wertykalnego jest to, że głównie chodzi tutaj o pomieszczenie jak największej ilości roślin. Maksymalizacja powierzchni do uprawy ma tylko wtedy sens, gdy sadzimy rośliny od ziemi aż po sam sufit. Należy zastanowić się, czy potrzebujesz tylu roślin i czy nie będziesz miał problemu, gdy w Twoim growroomie będzie ponad 100 roślin.

Całe to przedsięwzięcia może z początku okazać się wyczerpujące, ponieważ będziesz potrzebował więcej roślin matek. Musisz więc już naprzód pomyśleć o tym, gdzie je posadzisz, ile miejsca i ile prądu będą one potrzebowały. Czasochłonnym zajęciem jest również zapełnienie systemu wertykalnego sadzonkami. Rozmnożenie tak dużej ilości roślin zajmuje dużo czasu. Pomyśl o tym zanim zdecydujesz się na wertykalną uprawę marihuany.

Poza tym wertykalny system uprawy jest też droższy niż horyzontalny. Ta możliwość jest w gruncie rzeczy interesująca dla tych, którzy chcą wykorzystać możliwości finansowe, ponieważ wiedzą, że zyski będą znacznie większe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.