Zakup Nasion Marihuany

Wielu początkujących growerów boryka się z kilkoma pytaniami. Czy zakup nasion konopi jest w ogóle legalny? Lepiej kupić je w kraju, czy może za granicą? Jednak nie chodzi tutaj tylko o sam proces zakupu nasion, ale i kwestię, jakie nasiona kupić? Które odmiany nadają się do uprawy indoor? Co to są nasiona feminizowane i dlaczego warto zdecydować się właśnie na nie? Postanowiliśmy opisać tutaj najchętniej wybierane odmiany nasion marihuany, jakie można znaleźć na rynku, ale także rzucić okiem na żeńskie odmiany nasion i dlaczego początkujący powinni zdecydować się na zakup nasion marihuany z autofloweringiem.

Istnieje wiele dobrych odmian

Przy uprawie cannabisu powinieneś, oprócz technicznego wyposażenia i dobrego miejsca do uprawy, oczywiście zakupić też przede wszystkim odpowiednie nasiona, aby uzyskać jak największe plony. Tylko żeńskie, czyli feminizowane nasiona dostarczą Ci znakomitych plonów, męskie natomiast są nie tylko zbędne, ale też podczas kwitnienia stwarzają one ryzyko dla Twoich zbiorów. Najlepszym i jednocześnie najbardziej lukratywnym wyborem są więc nasiona feminizowane. Dzięki temu nie tylko nie będziesz marnować miejsca na rośliny, które później będziesz musiał wyrzucić. Jeśli za późno rozpoznasz, że w Twojej uprawie znajdują się również męskie rośliny, możesz stracić cały plon, ponieważ zapylą one rośliny żeńskie.

Dlaczego wybór odpowiednich nasion jest tak ważny?

Jedno nasiono marihuany nie jest równie drugiemu i trzeba na to zwracać uwagę szczególnie przy ich zakupie. Jeśli chodzi o cannabis to wygląda to tak samo jak w przypadku pomidorów czy też każdej innej rośliny. Zawsze mamy różne odmiany, które wyróżniają się swoimi właściwościami. Oczywiście w przypadku cannabisu też tak jest, jednak tutaj mamy jeszcze jego różne gatunki. Gatunki cannabisu dzielimy nie tylko na Cannabis Sativa i Cannabis Indica, ale jeszcze rozróżniamy Cannabis Ruderalis oraz hybrydy, czyli krzyżówki tych trzech gatunków. Dlatego też wszystkie odmiany marihuany tak bardzo się od siebie różnią i widać to nie tylko po ich wyglądzie, ale przede wszystkim czuć w zawartości THC, ilości plonów, aromacie oraz smaku, jest odczuwalne przy ilości poświęconej pracy i w kilku innych punktach.

Nie da się ukryć, że przede wszystkim na ulicy większość kupuje taki towar, jaki jest po prostu dostępny. Własna uprawa odmian marihuany, jakie nam najbardziej odpowiadają już bardziej się opłaca. Wtedy mamy 100% pewność, z czym mamy do czynienia i mniej więcej czego możemy oczekiwać. Jeśli chcemy sami uprawiać marihuanę, to już przy zakupie nasion powinniśmy zwracać uwagę na odmiany, jakie nam najlepiej odpowiadają.

Czy wiesz, że…

– tylko żeńskie rośliny wywołują high i dlatego feminizowane nasiona są najczęściej polecanymi i kupowanymi na rynku?
– spośród nasion konopi Skunk to odwieczny klasyk i od kilku lat jego ostrą konkurencją jest Kush?
– między odmianami sativy a indici istnieją nie tylko różnice w ich oddziaływaniu? Istnieje na ten temat ciągle wiele dyskusji.

Optycznie nasiona marihuany w żaden sposób się od siebie nie różnią. W Europie przez pierwsze dekady zeszłego wieku marihuana była głównie używana jako lekarstwo na choroby oskrzelowe czy reumatyczne, dopóki nie wprowadzono obszernych zakazów, które drastycznie ograniczyły jej stosowanie. Użytek marihuany sięga jednak jeszcze starszych dziejów, czego dowiedziono przy odkryciu mającego 2700 lat chińskiego gorbu, w którym odkryto antyczne nasiona oraz pąki cannabisu. W dzisiejszych czasach największymi producentami są kraje jak Afganistan, Jamajka, Maroko czy Kolumbia. Jak wiadomo u nas uprawa marihuany jest nielegalna, ale najczęstszą formą jej uprawy jest uprawa pod lampami sodowymi, czyli pod sztucznym światłem. Uprawa na zewnątrz sprawia, że rośliny są poddane wszystkim warunkom atmosferycznym i mogą być w łatwy sposób odkryte. Uprawa marihuany w zaciszu domowym staje się coraz bardziej atrakcyjna i growerzy mogą w ten sposób zminimalizować koszty swojego zioła oraz uniknąć nielegalnego zakupu na czarnym rynku, gdzie często nie mamy pojęcia z jakim towarem mamy do czynienia.

Które odmiany nasion marihuany wybrać?

Aby wyhodować piękne rośliny cannabisu, które zaspokoją nasze najśmielsze oczekiwania, ważnym jest, aby wybrać odpowiednie odmiany nasion. Istnieją nasiona regularne, feminizowane oraz z autofloweringiem.

Nasiona regularne stanowią obecnie najmniejszą liczbę dostępnych na rynku nasion, natomiast nasiona feminizowane stanowią największą ilość. Jaka odmiana jest najlepsza i jaką masz kupić, zależy jedynie od Ciebie, która najlepiej będzie Ci odpowiadać. Istnieje jednak też kilka odmian, które są cały czas kupowane przez większą ilość klientów. Oczywiście istnieje konkretny powód, dlaczego tak jest. Do takich „ulubionych” odmian i hybryd należą między innymi genetyki:
– Haze
– Kush
– Skunk
– White Widow
– Afghan
– Northern Lights
– Blueberry
– Big Bud
– Purple Maroc
– Jack Herer
– Early
– Durban
– NYC Diesel

Ale dlaczego akurat te są tak lubiane? Czym się wyróżniają? Otóż, krótko mówiąc, mają one wyjątkowy smak, przyjemny poziom THC, są łatwe w uprawie, czyli świetne dla osób początkujących i jeśli skrzyżujemy je z innymi odmianami, możemy stworzyć swoją własną, której nie będzie można kupić w żadnym sklepie.

Odmiany Haze mają bardzo wysoki poziom THC

Nasiona, z których wywodzą się odmiany Haze to krzyżówka bardzo wyjątkowych odmian sativy. Tym samym Haze otrzymał szczególną właściwość, otóż może poszczycić się największym poziomem THC. Jednak nie ogranicza on naszej aktywności fizycznej, czyli nie powoduje, że stajemy się senni, ale sprawia, że ogarnia nas euforia i nabieramy chęci do aktywności.

Ogólnie odmiany Haze są dobre i łatwe w uprawie. Słynna odmiana Amnesia Haze jest dostępna również w wersji autofloweringowej, czyli samokwitnącej, co jest tego dowodem.

Odmiany Kush są bardzo słynne i często wybierane przy zakupie

Ze względu na to, że odmiany Kusha należą do gatunku konopi indyjskich, czyli Cannabis Indica, jego hybrydy również posiadają wysoki poziom tego gatunku. Dzięki temu nawet feminizowane odmiany Kusha osiągają bardzo wysoki poziom THC, sięgający nawet 20%. Do znanych odmian Kusha należą, między innymi, Royal Kush, Master Kush czy też Bubble Kush. Odmiany Kusha są nawet wykorzystywane do produkcji medycznej marihuany, ponieważ są one łatwe w uprawie i nie wymagają specjalnej opieki. Dlatego też wielu growerów decyduje się właśnie na tą genetykę.

Skunk jest o wiele lepszy niż się o nim mówi

Kolejną, bardzo lubianą genetyką cannabisu jest Skunk. Jak na hybrydę różnych regionalnych ras Skunk jest bardzo mocną genetyką i oczywiście świetna w uprawie. Nauka w przeszłości nigdy zbytnio nie doceniała Skunka i nie wypowiadała się zbyt dobrze na jego temat. Zaczęto więc mówić, że jest tak silny, że jego wysoki poziom THC powoduje u konsumentów psychozy. Jak już kilkukrotnie jednak dowiedziono, wcale tak nie jest.

Jak się okazuje, Skunk, którego wykorzystywano do badań, wcale nie był Skunkiem którego nasiona można kupić i uprawiać. Sama roślina w sobie jest łatwa w uprawie i pewnie dlatego jest też tak chętnie wybierana. Specyficzne odmiany Skunka to, na przykład, takie odmiany jak Euforia, Skunk #1, Super Skunk czy Early Skunk.

Z białą wdową do raju

Wielokrotnie nagradzana i absolutnie sławna. Może to być oczywiście tylko odmiana White Widow. W końcu w latach 90-tych wygrała wiele nagród i od tamtej pory stała się prawdziwą gwiazdą wśród odmian nasion marihuany. Nasiona White Widow u większości sprzedawców schodzą jak świeże bułeczki. Jako krzyżówka Indici i Sativy White Widow niesie za sobą oczywiście pewne korzyści. Nie jest wymagająca i może być w łatwy sposób uprawiana przez koneserów. Nie rośnie zbyt duża, ale mimo to wydaje obfite plony i wysoki poziom THC, którym można się podelektować. Również aktywność fizyczna po spożyciu White Widow to żaden problem. Ponadto ma ona dobry czas kwitnienia, który wypada dłużej, niż przy uprawie czystej Indici. Co najlepsze, nawet pocieszy oko swoim wyglądem. Jeśli więc lubimy zielone roślinki w mieszkaniu, to White Widow jak najbardziej się do tego nadaje.

Afghan, czyli hodowla archetypicznej rośliny

Szczególnie Afghan jest bardzo archetypiczną odmianą marihuany i nie aż taką hybrydą. Ta odmiana cannabisu z genetycznego punktu widzenia w większej części wyposażona jest w geny Indici. Dlatego też preferuje ona ciepłe regiony. W sumie już po samej nazwie tej genetyki można sobie wyobrazić, skąd dokładnie się wywodzi. I w Afganistanie bądź w krajach z nim sąsiadujących jest przecież ciepło oraz sucho. Tak samo dzieje się z nasionami odmiany Afghana, że w ciepłych i suchych warunkach szybko kiełkują i rodzą naturalną roślinkę. Nie wymaga ona jednak szczególniej opieki i nie wyrośnie też nie wiadomo jaka duża, dzięki czemu nie będziemy mieć w domu lasu. Również jej plony, czas kwitnienia oraz poziom THC z pewnością nas pozytywnie zaskoczą, w innym przypadku przecież nikt by jej nie kupował.

Northern Lights to szczególna linia

Jest to genetyka, która jest zarówno bardzo archetypiczna, ale jednocześnie znana z wiele specyfikacji wśród swoich hybryd. Dlatego też raczej mało prawdopodobnym jest to, aby każdy grower przynajmniej raz w życiu nie miał z nią do czynienia. Jest genialna jeśli chodzi o smak, ma dobry poziom THC i wydaje obfity plon. Z genetycznego punktu widzenia w większej części składa się z genów Indici i dlatego lubi ciepłe środowisko, tak samo jak hybrydy. Odmiany Northern Lights rosną szybko i bardzo zwarcie. Kilka zbiorów na rok to nie problem, jeśli się o nią odpowiednio dba. Ale kto by o taką perełkę nie dbał?

Blueberry to niezbyt wysoka odmiana

Nasiona tej odmiany może i są małe, ale jak już wykiełkują i powstanie z nich roślina, to w całej okazałości i z pewnością wyższa niż 1 metr. Czas zbiorów może nie jest zbyt długi, ale ich ilość jest zadowalająca. Wymaga ona jednak dobrej ręki przy uprawie i dlatego bardziej nadaje się dla nieco zaawansowanych growerów. Smakowo jest bardzo owocowo-jagodowa z nutą pikantnego korzenia i dodaje niezłego kopa.

Big Buds czyli duże pąki

Dlaczego Big Buds to Big Buds? Ano dzięki bogatym i bardzo hojnym plonom. Jest to główny powód, dlaczego większość growerów się na nią decyduje. Nie na darmo ta odmiana otrzymała taką nazwę. Ta odmiana marihuany rodzi wyjątkowo ciężkie pąki, które posiadają pyszny aromat. Nie jest wymagająca, ale potrzebuje odrobinę uwagi i opieki. Jeśli wysadzimy ją i pozostawimy samą sobie, to do końca kwitnienia tak wystrzeli do góry, że będzie trzykrotnie większa niż miała początkowo być.

Purple Maroc na kolorowo

Jeśli chcemy, żeby było nam kolorowo, i nie chodzi tutaj tylko o stan po spożyciu tej odmiany, ale również o samą roślinkę, to Purple Maroc jest dokładnie tym, czego szukamy. Nie na darmo otrzymała takie imię. Obklejone żywicą pąki podczas kwitnienia przybierają kolor fioletowy, dzięki czemu nie tylko świetnie wyglądają, ale i też dają duży plon. Jej uprawa jest dosyć łatwa, ale nie ma ona zbyt wysokiego poziomu THC, przez co działa szczególnie uspokajająco.

Jack Herer czyli on sam i jego słynna odmiana

Jack Herer był aktywistą spośród zwolenników cannabisu, którego wszyscy koneserzy marihuany znają. On sam niestety już nie żyje, ale jego duch nadal jest obecny w tej odmianie. Mało pracy, duży plon. Nadaje się dla początkujących, ale rośnie jeszcze lepiej, gdy w grę wejdzie nieco doświadczenia z uprawą. Wraz ze słodko-pikantnym aromatem i 20% poziomem THC Jack Herer idealnie nadaje się do tego, aby nieco poszybować w chmurach i poczuć się naprawdę dobrze.

Odmiany Early wolą zimno

Podczas gdy wiele odmian cannabisu preferuje ciepłe regiony, to odmiany Early, jak znane Early Pearl czy Early Skunk wolą raczej chłodne środowisko. Oczywiście już jako nasiono. Nie zmienia to jednak faktu, że mogą one wyrosnąć bardzo wysokie i dać przy tym duży plon. Szczególnie przy uprawie outdoor czują się one naprawdę komfortowo. Aby jednak uzyskać duże plony, warto ją najpierw zasiać wewnątrz i dać nasionkom możliwość wypuszczenia pierwszych kiełków w bezpiecznych warunkach, zanim na wiosnę wysadzi się na zewnątrz.

Nasiona odmiany Durban też są wspaniałe

Rośliny odmiany Durban również preferują zimniejsze klimaty. Jest to bardzo odporna odmiana marihuany, która stawi czoła złym warunkom pogodowym i mimo to wyda fantastyczny plon. Jej pąki są nieco obklejone i tym bardziej aromatyczne. Aromaty anyżu oraz limonki dodają jej sporych cech. Nie wymaga za dużo opieki, ale powinna mieć dosyć miejsca do góry. Genetyka Durban posiada geny Sativy i dzięki temu jest dosyć archetypiczna, Porządny poziom THC zadba o to, aby poczuć jej działanie od razu po pierwszym wdechu.

NYC Diesel swoje źródło ma w Big Apple

czyli w Nowym Jorku. Nazwa tej odmiany wywodzi się stąd, że powstała ona w „dużym jabłku”, czyli w New York City. Jej grejpfrutowy smak trafia w gusta wszystkich Amerykanów. Ta odmiana jest dobra na początek przygody z uprawą, ponieważ nie wymaga szczególnej opieki. Tym bardziej odwdzięcza się plonem oraz działaniem. Poziom THC jest tak wysoki, że high po niej utrzymuje się przez dłuższy czas. Nie dziwo więc, że wszyscy tak ją lubią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.