Zrób To Sam – Herbata Kompostowa

Tak zwana herbata kompostowa to perfekcyjna mieszanka składników odżywczych dla Twoich roślin. Wspomaga ona pracę pożytecznych bakterii w ziemi i dzięki jej zastosowaniu możesz w jednym czasie dodawać składniki odżywcze dodawać do nawozu. Przeczytaj w jaki sposób zrobić taką herbatę kompostową.

Herbata kompostowa to coś, czego growerzy używają w celu wzbogacenia swoich roślin w składniki odżywcze, dzięki czemu będą one rosły zdrowsze i silniejsze. Mimo, że roślina marihuany większą część swojego pożywienia otrzymuje od gleby, a niektóre dostarcza im sam grower, to herbata kompostowa jest świetnym dodatkiem.

Herbata kompostowa dopiero niedawno zyskała na sympatii jeśli chodzi o uprawę marihuany i coraz więcej tego typu gotowych produktów jest dostępnych na rynku. Możesz kupić gotowe mieszanki do rozcieńczenia herbaty kompostowej z wodą. Ale o wiele prościej i taniej można ją zrobić samemu, szczególnie, jeśli Twoja uprawa ma być ekologiczna i biologiczna a Ty chcesz mieć nad wszystkim kontrolę. Na końcu uzyskasz „herbatę”, która powstanie dzięki tak zwanemu “steepingowi“ kompostu w wodzie. Możesz nią podlewać rośliny albo zraszać spryskiwaczem.

Dlaczego herbata kompostowa jest tak pożyteczna?

Otóż herbata kompostowa oprócz tych wszystkich składników odżywczych, jakie roślina ma w ziemi, zwiększa jakość roślin, dzięki czemu będą one jeszcze bardziej silne i zdrowe. Herbata kompostowa nie zastąpi składników odżywczych zawartych w ziemi, ale może być świetnym dodatkiem do tego, co już posiadasz. Główną zaletą herbaty kompostowej jest to, że ziemia będzie jeszcze lepiej oddychać i będzie lepiej przepuszczać wodę. Poprawi się więc tekstura ziemi. Herbata kompostowa wspomaga też wszystkie pożyteczne bakterie w ziemi w ich pracy.

W jaki sposób zrobić herbatę kompostową?

Herbata kompostowa jest łatwa w wykonaniu i nie wymaga wiele pracy. Możesz ją wykonać również ze swojego kompostu. Jako alternatywę możesz też kupić kompost, jednak wtedy upewnij się, że jest on dobrej jakości.

Potrzebujesz:
– wiadro/pojemnik (30l)
– 10l kompostu
– pompkę do akwarium z licznikiem bąbelków
– 250ml melasy bez siarki
– 10l wody
– długi kij do mieszania
– gazę albo coś podobnego do filtrowania

Napełnij wiadro kompostem i 10l wody, dodaj melasę i porządnie wszystko wymieszaj. Ustaw pompkę do akwarium i przez 3 dni pozostaw, aby się moczyło. Po 3 dniach przefiltruj przez gazę, aby oddzielić kompost od powstałej herbaty. Twoja herbata jest już gotowa.

Istnieje jednak jeszcze prostszy sposób na zrobienie herbaty kompostowej. Do wiadra z wodą wrzuć kilkanaście pędów pokrzywy i pozostaw na kilka dni, żeby zrobiła się „herbata”. Gdy będzie gotowa, na pewno poczujesz to po jej zapachu. Takim specyfikiem również możesz podlewać swoje rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.