Aeroponika w Uprawie Marihuany

Różne Metody Uprawy Roślin Konopi Indyjskich

Uprawa marihuany w systemach aeroponicznych może zaowocować solidnymi i zdrowymi roślinami. W dzisiejszych czasach istnieje wiele metod uprawy marihuany. Istnieją dziesiątki systemów hydroponicznych z różnymi trybami pracy, różnymi mieszankami gleby, itd. Na czym polega idea kryjąca się za aeroponicznym systemem uprawy?

Systemy aeroponiczne są podobne do systemów hydroponicznych, które działają w oparciu o bezglebowe podłoże uprawowe. W aeroponice jednak korzenie otrzymują wodę w formie pary wodnej lub poprzez podlewanie natryskowe i nie są zanurzone w wodzie. Bogata w składniki odżywcze woda jest rozpylana bezpośrednio na korzenie, zaspokajając potrzeby całego systemu korzeniowego.

Wysokojakościowa Aeroponika

Można wybierać spośród wielu systemów aeroponicznych. Wysokiej jakości systemy wyposażone są w dwa zbiorniki: jeden do rozpylania bogatej w składniki odżywcze wody na korzenie i jeden na nadmiar wody. Umożliwia to zraszanie korzeni świeżą wodą i w ten sposób zapewnia większą kontrolę.

Wysokiej jakości aeroponika zawiera pompy wysokociśnieniowe i specjalne dysze rozpylające, które współpracują ze sobą w celu wytworzenia mgiełki wodnej, której kropelki są gołym okiem niemalże niewidoczne. Pompy te wytwarzają krople o wielkości mniejszej niż 50 mikrometrów. W ten sposób zaspokajane są potrzeby większej liczby mikroorganizmów, co odpowiada wyższej wydajności.

Wysokiej jakości aeroponika składa się z solidnej konstrukcji i solidnych materiałów, które umożliwiają równomierny dopływ wody do korzeni. Dodatkowo solidna konstrukcja zapobiega wypływaniu wody ze zbiornika, co zawsze marnuje wodę i składniki odżywcze i jednocześnie zwiększa wilgotność w pomieszczeniu do uprawy.

Aeroponika Złej Jakości

Gorsze systemy aeroponiczne lub domowej roboty będą zazwyczaj rozpylać większe krople wody na korzenie. Nie posiadają one również sprawdzonych systemów, które rozdzielają wodę na dwa zbiorniki wodne.

Oczywiście, woda będzie wtedy swobodnie przepływać z jednego zbiornika do drugiego, powodując pewne problemy. Poziom pH składników odżywczych w zbiorniku nie będzie zrównoważony i trudno będzie kontrolować, co dzieje się z korzeniami.

Jeśli strefa korzeniowa nie będzie oddzielona od strefy wodnej, korzenie mogą wrosnąć w mechanikę systemu aeroponicznego i w ten sposób uniemożliwić jego działanie.

Na Co Należy Zwracać Uwagę

Zanim zakupisz system aeroponiczny do uprawy wysokiej jakości marihuany, powinieneś rozważyć następujące kwestie. Systemy aeroponiczne są zwykle polecane profesjonalnym hodowcom z solidnym doświadczeniem w uprawie konopi, gdyż bardzo łatwo można popełnić tutaj mnóstwo błędów.

Jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu, a korzenie nie otrzymają wody, stosunkowo szybko wyschną. Cały system korzeniowy może obumrzeć w ciągu jednej nocy. Z tego względu istotne jest, aby system działał przez całą dobę i był odporny na awarie sieci energetycznej.

Przemyślany system czasowy i stabilne okablowanie umożliwiają idealną synchronizację timera, który będzie włączał i wyłączał nawadnianie, jednocześnie zapobiegając wszelkim niepożądanym nieprawidłowościom.

Para nie powinna być rozpylana przez całą dobę, należy ustawić timer na kilkusekundowy cykl. W ten sposób korzenie otrzymują również dużo tlenu, który absolutnie uwielbiają. To jest właśnie wielka zaleta aeroponiki: korzenie otrzymują możliwie maksymalną ilość tlenu.

Zbiorniki wodne nie powinny być przezroczyste. Światło nie powinno przedostawać się do zbiornika, w przeciwnym razie mogą się rozwinąć w nich glony i pozatykać dysze rozpylające wodę.

Temperatura przy korzeniach nie powinna przekraczać 23°C. Idealna temperatura dla korzeni wynosi około 18-20°C. Upewnij się, że temperatura wody jest odpowiednia. Zawsze istnieje możliwość zakupu chłodziarki do wody, ale jest to dość drogie. Jednakże, jeśli weźmiemy pod uwagę ogromne zyski, które można osiągnąć dzięki systemom aeroponicznym, może się to opłacić.

Zapewnij idealną temperaturę w pomieszczeniu. Najlepsze dla systemów aeroponicznych jest oświetlenie LED lub CFL. Lampy HPS również są dobre pod warunkiem, że będziesz kontrolować wytwarzane przez nie ciepło i regulować temperaturę.

Jeśli w pomieszczeniu uprawowym będzie za gorąco i będziesz martwić się temperaturą wody, możesz użyć białych zbiorników na wodę, ponieważ odbiją one światło z zewnątrz i sprawią, że woda będzie nieco chłodniejsza.

Kluczowe znaczenie mają następujące kwestie. Rośliny marihuany uprawiane w systemach aeroponicznych stają się gigantyczne. Ponieważ korzenie nie są stabilizowane przez żadne medium, należy użyć dobrego systemu do wspierania roślin konopi. Najlepiej nadają się do tego metody ScrOG.

Konopie uprawiane w aeroponice są bardzo wrażliwe na poziom pH. Dlatego potrzebny będzie profesjonalny sprzęt pomiarowy, aby dokładnie zmierzyć, jaki roztwór jest rozpylany na wrażliwe korzenie.

Aeroponika jest idealna, jeśli chcesz trochę podrasować swoje pomieszczenie do uprawy roślin konopi. Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z aeroponiką, musisz nabrać sporo wprawy w dziedzinie uprawy roślin marihuany i wiedzy, aby móc zachować kontrolę nad swoją uprawą. W każdym razie wypróbowanie tej metody się opłaca i jest warte całego poświęcenia. Aeroponika gwarantuje ogromne plony, a rośliny rosną szybciej niż w hydroponice, gdy wszystko jest pod kontrolą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.