Jak Latem Poradzić Sobie z Wysokimi Temperaturami w Growroomie

Temperatura w Pomieszczeniu Do Uprawy

Kto nie lubi zapalić sobie jointa w słoneczny dzień? Wokół błękitne niebo, śpiew ptaków i coraz wyższe temperatury. Wszystko ładnie, pięknie, ale jeśli uprawiasz swoje rośliny indoor i nie jesteś odpowiednio na to przygotowany, to wysokie temperatury, jakie panują na dworze, mogą zniszczyć całą twoją uprawę, która znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu. Niektórzy hodowcy nawet całkowicie rezygnują z uprawy indoor podczas gorącego lata.

Jeśli masz możliwość skorzystać z okazji i uprawiać swoje rośliny na zewnątrz, to zrób to. Większość użytkowników, jednak, prawdziwe zioło to takie z grow roomu. Dlatego też zebraliśmy 12 cennych wskazówek, jak poradzić sobie z wysokimi temperaturami podczas uprawy w grow roomie.

Odpowiedni Dopływ i Odpływ Powietrza

Niezależnie od tego, czy uprawiasz konopie w namiocie od renomowanego producenta, czy w domowym grow roomie, kluczowe dla kontrolowania klimatu jest prawidłowe umieszczenie wentylatorów. Przede wszystkim upewnij się, że wentylatory, których używasz są wystarczająco duże dla Twojej plantacji.

Jeśli planujesz zamontować wentylator na suficie namiotu do uprawy, to jego rama powinna być wystarczająco mocna, aby utrzymać ciężar wentylatora. Ponadto, wentylator powinien być zabezpieczony łańcuchami i/lub trytytkami.

Najlepiej jest używać mocniejszych wentylatorów i uruchamiać je na średnich ustawieniach, zamiast używać słabych wentylatorów na pełnej mocy przez cały czas. Tak jest bezpieczniej i lepiej.

Użycie Klimatyzacji

Klimatyzacja to proste i eleganckie rozwiązanie problemu zbyt wysokich temperatur, jakie może przynieść lato. Jeśli jednak mieszkasz w chłodniejszej strefie klimatycznej, to bardziej prawdopodobne jest, że Twój dom będzie miał centralne ogrzewanie niż klimatyzację.

Przenośny klimatyzator jest zazwyczaj wystarczający i dostępny niemalże w każdym sklepie budowlanym bądź przez internet. Jedyną wadą klimatyzacji jest wysoki rachunek za prąd.

Dodanie CO2

Okazuje się, że ręczne dodanie CO2 zwiększa wielkość kwiatów i wydajność. Metoda ta najlepiej nadaje się do uprawy komercyjnej przez doświadczonych hodowców. Ponadto, wysoka zawartość CO2 pozwala na wyższą temperaturę w pomieszczeniu do uprawy. Jednak ktoś, kto uprawia swoje rośliny w domu, prawdopodobnie będzie spał obok grow roomu i w tym przypadku należy postępować ostrożnie, ponieważ w łatwy sposób można się zatruć dwutlenkiem węgla. Użyj prostego systemu pasywnego zamiast bawić się w zbiorniki CO2.

Wentylowane Lampy HID

Znane z przeszłości lampy HPS i MH generują dużo ciepła i światła. Chłodzenie takich lamp pozwoli jednocześnie na zbicie temperatury w pomieszczeniu do uprawy i dzięki temu można uprawiać swoje rośliny indoor przez cały rok. Wszystko, czego potrzebujesz, to dodatkowy wentylator i kanał powietrzny do odprowadzania ciepła.

Uprawa Nocą

Prostym trikiem na obejście wysokich temperatur w ciągu dnia jest uprawa po zmroku. Z reguły temperatury w nocy są niższe niż w ciągu dnia, a oświetlenie w pomieszczeniu do uprawy dyktuje cykl dzień-noc dla roślin, więc one tego nie zauważą. Ponadto praca całego systemu na połowie mocy w nocy powinna być również zauważalna na rachunku za prąd.

Izolacja Pomieszczenia do Uprawy Bądź Growboxa

W dobrze izolowanym i zamkniętym pomieszczeniu do uprawy zawsze łatwiej jest zapewnić optymalne warunki klimatyczne. Celem jest maksymalne osłonięcie plantacji przed temperaturami zewnętrznymi i stworzenie odpowiedniego mikroklimatu.

Umieszczenie Statecznika Poza Pomieszczeniem do Uprawy Lub Growboxem

Wskazane jest, aby zamontować stateczniki, urządzenia sterujące i inne obwody elektryczne. Właściwe obchodzenie się z elektroniką to nie tylko oszczędność kilku stopni, ale w pewnych okolicznościach może także uratować życie. Wszelkie przedmioty i urządzenia generują dodatkowe ciepło, więc zamontowanie ich poza obszarem uprawy jest zdecydowanie najlepszą opcją.

Cyrkulacja Powietrza

Dobry przepływ powietrza w twoim pomieszczeniu do uprawy jest stosunkowo łatwy do osiągnięcia. W przypadku braku miejsca potrzebny będzie obrotowy wentylator stojący i/lub wentylator przypinany. To może mieć ogromne znaczenie podczas letniej fali upałów. Lekka bryza ochłodzi rośliny konopi i pomoże im zachować stabilność.

Wiadro z Lodem

Desperackie czasy wymagają desperackich środków. Kiedy Twój portfel jest na wyczerpaniu, a jest naprawdę gorąco, wiadro lub dwa pełne lodu mogą zapewnić szybką i tanią ulgę od zbyt wysokich temperatur. Wystarczy napełnić plastikową butelkę o pojemności 2l wodą i włożyć ją do zamrażarki. Jeśli masz amerykańską lodówkę, możesz opróżnić zawartość dozownika kostek lodu do wiadra i ponownie go napełnić.

Odpowiednie Poprowadzenie Systemu Wentylującego

Wszelkie zagięcia w wężach systemu wentylującego zmniejszają ich wydajność. Upewnij się, że wentylacja może działać bez zakłóceń. Jeśli połączenie wentylacji z odbłyśnikiem chłodzonym powietrzem lub wentylatorem zewnętrznym jest wadliwe, ciepło będzie się szybko gromadzić. Podobnie jest też w przypadku zbyt luźno zamontowanej wentylacji i połączeń jej komponentów, która ogranicza dopływ świeżego powietrza.

Statecznik z Możliwością Regulacji Mocy

Regulowane stateczniki pozwalają na większą elastyczność w letnich miesiącach w pomieszczeniu do uprawy. Jeśli temperatury staną się zbyt wysokie, można regulować moc lampy. Oczywiście, zmniejsza to również ilość lumenów w pomieszczeniu do uprawy, co skutkuje niższymi plonami. Nie jest to idealne rozwiązanie, bo regulowane stateczniki mogą doprowadzić do mniejszych plonów, ale lepsze to niż całkowita awaria i brak plonów.

Inwestycja w Lampy LED

Lampy LED są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą uprawiać rośliny w zamkniętych pomieszczeniach, nawet gdy na zewnątrz panują upały. Piękno diod LED polega na tym, że większość energii jest przekształcana w światło, a nie w ciepło, więc temperatura w grow roomie pozostaje przyjemna i chłodna.

W chwili obecnej największą wadą najnowszej generacji diod LED jest ich stosunkowo wysoka cena. Jeśli masz środki, diody LED są świetną inwestycją w przyszłość twojej plantacji, a po zdobyciu doświadczenia, możesz spodziewać się większych plonów i mocniejszych pąków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.