Oświetlenie w Growroomie

Pięć Wskazówek Jak Zmaksymalizować Oświetlenie w Pomieszczeniu do Uprawy

Zrozumienie znaczenia oświetlenia dla roślin konopi oraz pojęcie o tym, jak można nim manipulować w celu zwiększenia produkcji pąków w uprawie indoor jest ważną częścią wiedzy każdego hodowcy. Od początkowego stadium jako sadzonka do ostatnich etapów kwitnienia, światło jest prawdopodobnie najważniejszym elementem, którego potrzebują rośliny konopi, aby się rozwijać.

Bez odpowiedniego źródła światła wiele roślin nie przetrwałoby, a marihuana jest jedną z nich! Posiadanie wystarczającej ilości światła to jedno, ale wiedząc, że energia świetlna może być wykorzystana do zasilania różnych procesów zachodzących w konopiach indyjskich oraz umiejętne zmaksymalizowanie go może doprowadzić do nadzwyczajnych korzyści. Bardziej intensywne światło oznacza dobrze zbudowane rośliny z grubszymi pąkami. Grubsze pąki oznaczają większe plony.

1. Użyj Odbłyśnika

Starannie rozmieszczone odbłyśniki mogą być istotnym narzędziem, zwłaszcza gdy przestrzeń do uprawy jest ograniczona. Jeśli w pomieszczeniu do uprawy można zmieścić tylko kilka lamp, to odbłyśniki są wręcz konieczne. Oprócz tego, że świetnie się sprawdzają, to będą odbijać światło Twoich lamp, maksymalizując je. Jest to doskonały sposób na zwiększenie dystrybucji i intensywności światła podczas kluczowej fazy kwitnienia.

2. Reflektujące Ściany

Umieszczenie materiałów odbijających światło na wszystkich ścianach otaczających rośliny konopi jest najlepszym narzędziem do zwiększenia dystrybucji światła. Prawidłowa refleksja światła może zwiększyć ekspozycję roślin na światło nawet o 30%.

Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Jeśli zdecydujesz się pokryć wnętrze swojego growroomu materiałem odblaskowym, to pamiętaj, że od 90° rogów lepsze będą gładkie łuki. Zapewniają one bardziej równomierne odbicie światła, zamiast tworzyć nadmiernie oświetlone obszary. Ważne jest również, aby unikać wszelkich zmarszczeń lub pęcherzyków powietrza na powierzchni ścian, ponieważ mogą one również powodować nierównomierne rozłożenie światła.

Najlepszą teksturą powierzchni odbijających światło jest tekstura tłoczona, a nie gładka. W wielu sklepach można dostać całe rolki folii odblaskowych, które można łatwo przyciąć i obkleić nimi ściany growroomu. Zmaksymalizowanie światła w pomieszczeniu do uprawy to zmaksymalizowanie plonów.

3. Wymień Lampy Na czas

Wszystkie źródła światła mają ograniczoną żywotność. Niezależnie od tego, czy są to lampy standardowe czy LED, w końcu nadejdzie czas, kiedy osiągną one swoją szczytową wydajność i zaczną tracić na efektywności. Oczywiście zależy to od stopnia wykorzystania i rodzaju lampy.

Dokładne monitorowanie lamp w trakcie uprawy zapewni ci maksymalne wykorzystanie twojego sprzętu. Zasadą jest, że wszystkie lampy powinny być sprawdzane co 6 miesięcy. Powinny one być wymieniane co najmniej co 12 miesięcy lub co 3-4 cykle wzrostu, ponieważ w tej fazie będziesz miał zmniejszoną moc światła.

4. Staraj Się Nie Dotykać Lamp Gołymi Rękami

Może się to wydawać oczywiste, ale jest to prosta, często pomijana wskazówka. Powód tego jest dwojaki. Kontakt palców z żarówkami i lampami powoduje, że pozostają na nich odciski i brud. To znacznie skraca żywotność żarówki i może potencjalnie spowodować nawet jej eksplozję.

Po drugie, brudne plamy pozostałe po kontakcie mogą stanowić barierę dla światła. Chociaż są one niewielkie, będą miały negatywny wpływ na ogólną intensywność światła. Maksymalne wykorzystanie sprzętu i uzyskanie najlepszych możliwych rezultatów oznacza wykorzystanie lamp w pełni ich potencjału.

5. Im Niżej Tym Lepiej?

Natężenie światła maleje wraz z odległością. Im bliżej słońca, tym świeci ono jaśniej i jest gorętsze. W przypadku lamp nie jest inaczej. Im bliżej roślin konopi są one umieszczone, tym większa jest ich intensywność. Jednakże, podobnie jak słońce, oznacza to również wzrost temperatury, co naraża rośliny na stres, oparzenia i wiele innych problemów.

Bardzo ważną kwestią dla organizacji systemu oświetlenia jest wiedza o tym, czy uprawiasz wysoką sativę czy małą odmianę automatycznie kwitnącą. Jako dodatkowe zabezpieczenie należy rozważyć zamontowanie systemu, który umożliwia regulację wysokości lamp na całej długości i szerokości uprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.