Co Powinieneś Wiedzieć Jeśli Chcesz Wykiełkować Nasiona Marihuany?

Przyszłość przemysłu cannabisowego zapowiada się kwitnąco i oczekuje się ogromnej fali rozwoju w tej dziedzinie. Dlatego też jest to dobry czas i okazja, aby zająć się uprawą roślin marihuany. Na dobry początek warto wiedzieć, w jaki sposób doprowadzamy nasiona do kiełkowania. Aby nie zanudzać długimi i skomplikowanymi opisami postanowiliśmy streścić w 10 krokach zawierających cenne wskazówki w jaki sposób doprowadzić nasiona marihuany do kiełkowania i wyhodować ładne oraz dorodne roślinki.

Zastanawiałeś/aś się już kiedyś nad tym, czego potrzebujesz do hodowli własnych roślin? Uprawa własnej marihuany to proces, który zaczyna się od wykiełkowania nasion. Jeśli raz zrozumiesz na czym to polega, to dzieli Cię już tylko kilka kroków od uprawy zdrowych roślin. Niezbędne są jeszcze do tego oczywiście chęci, czas i dbałość o rośliny.

Całkowity proces uprawy Twoich roślin trwa w normalnym przypadku 4 miesiące. Pierwszym, niezbędnym do tego krokiem jest wykiełkowanie nasion cannabisu. Wymaga on Twojej całkowitej uwagi, ponieważ bez wykiełkowanych nasion nie będzie roślin. Rośliny możesz uprawiać w swoim mieszkaniu, czyli indoor, jednak najtańszą metodą jest hodowanie roślin na zewnątrz, czyli outdoor, w słonecznym otoczeniu. Jeśli już zdecydowałeś o miejscu, w którym chcesz uprawiać nasiona, możesz zaczynać.

Aby wykiełkować nasiona, najpierw musisz je kupić. Zawsze zwracaj uwagę na to, aby nasiona pozyskiwać wyłącznie od renomowanych producentów nasion marihuany albo od sprawdzonych dystrybutorów. Wysokiej jakości nasiona zagwarantują Ci, że Twoje plony będą bardzo wydajne.
Ceny nasion wahają się, w zależności od ich producenta, w granicach od 10zł do nawet 60zł za jedno nasiono. Ma na to wpływ wiele faktorów, ale głównie jest tak, jak z samochodami. Fiat jest przecież tańszy od BMW… Jeśli już jednak masz swoje nasiona, to możesz zaczynać.

Jak kiełkować nasiona marihuany?

Kiełkowanie to proces, podczas którego nasionko przekształca się w roślinę. Niektórzy ludzie mówią na to „popping“. Musisz poświęcić tutaj szczególnie dużo swojej uwagi, aby zapewnić, że otrzymasz jak najlepsze rośliny. Kiełkowanie może mieć spory wpływ na rozwój rośliny oraz produkcję THC. Wielu growerów, czyli hodowców marihuany uważa, że kiełkowanie to najważniejszy krok w całym procesie hodowli cannabisu.

Należy trzymać się kilku zasad:

– Po zakupie nasion przyjrzyj się im uważnie. Powinny one mieć ciemny kolor, posiadać kilka jaśniejszych akcentów i w dotyku być twarde. Jeśli nasiona są zielone, musisz poczekać, aż dojrzeją, zanim zaczniesz je kiełkować.
– Upewnij się, że zanim zaczniesz z kiełkowaniem zadbałeś/aś o czas i miejsce uprawy marihuany.
– Kiełkowanie wymaga trzech rzeczy: wody, ciepła i powietrza.
– Istnieje więcej niż tylko jedna metoda kiełkowania.
– Dla uzyskania jak najlepszych wyników umieść nasionko na 12-24 godzin w szklance z wodą, zanim podejmiesz następnych kroków.
– Dodatki oraz specjalne nawozy są z reguły zbędne, aby hodować rośliny.

10 kroków, których powinieneś przestrzegać, aby w perfekcyjny sposób wykiełkować nasiona marihuany:

1. Zbierz wszystkie potrzebne rzeczy. Opiszemy tutaj jedną metodę, którą preferujemy i która jest chyba najbardziej rozpowszechniona. Potrzebujesz dwa czyste, papierowe talerzyki, wodę destylowaną, nasiona i ręczniki papierowe.
2. Namocz 4 ręczniki papierowe w wodzie destylowanej. Jednak nie tak, aby z nich ciekło. Mają one jedynie być lekko nią nasączone.
3. Weź 2 z tych ręczników, połóż jeden na drugim i umieść je na talerzyku papierowym. Talerzyk powinien znajdować się na twardym podłożu.
4. Weź nasionka i rozłóż je na nasączonych ręcznikach papierowych. Powinny one znajdować się w odstępach około 2cm od siebie, ponieważ potrzebują miejsca na kiełkowanie.
5. Po rozłożeniu nasion weź pozostałe dwa ręczniki papierowe i te również połóż jeden na drugim, po czym umieść je na nasionach tak, aby stykały się z dolnymi ręcznikami. Teraz masz 4 warstwy, czyli talerzyk, ręczniki, nasiona i ręczniki.
6. Kiełkowanie wymaga ciemności, a więc brakuje ostatniego kroku, czyli przykrycie wszystkiego pozostałym talerzykiem. Nakryj wszystko tak, aby był on dnem do góry.
7. Znajdź miejsce, gdzie panuje niezmienna temperatura i Twoje nasiona będą mogły w spokoju kiełkować. Idealne do kiełkowania są od 20 do 30 stopni Celsjusza. Ważnym jest, aby podłoże było twarde, a nasiona nie były w jakikolwiek sposób poddane zewnętrznym bodźcom, które mogłyby zaburzyć ich rozwój.
8. Wybierz miejsce, do którego tylko ty masz dostęp. Im więcej nasiona będą miały spokoju i stabilną temperaturę otoczenia, tym lepiej.
9. Kontroluj ręczniczki papierowe. Jeśli będą suche, ponownie je nasącz.
10. Kontroluj codziennie swoje nasiona, aby być pewnym, że mają się one dobrze.

Co dalej?

Zanim proces kiełkowania całkowicie się zakończy, może minąć kilka dni, tydzień albo i więcej. Każde nasiono ma własne tempo, w jakim kiełkuje. Może zdarzyć się tak, że nasionka nie wykiełkują. Jeśli po upływie kilku tygodni nadal nie będą widoczne żadne kiełki, to możesz wyjść z założenia, że nic z tego nie będzie.

Kiełkowanie jest zakończone, gdy nasionko się rozdwoi i będzie widoczny kiełek. Wśród koneserów marihuany nazywany on jest jako „tap root“. Ważnym jest, aby nasionka w trakcie kiełkowania były utrzymywane w jak najbardziej sterylnych warunkach. Nie powinieneś ich w tym czasie dotykać bądź w jakikolwiek sposób ruszać. Po zakończeniu kiełkowania nasiona są gotowe do posadzenia.

Więcej o uprawie indoor

Gdzie Uprawiać – Indoor czy Outdoor? Czyli jaka forma uprawy będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia... To, na którą się zdecydujesz jest zależne wyłącznie od Twojej potencjalnej powier...
Roślina Konopi – o Czym Należy Wiedzieć Przy jej U... Od tysięcy lat człowiek używa rośliny konopi w przeróżnych celach. Jednak boryka się ona z całym rzędem różnych stereotypów oraz negatywnych opinii. O...
Jak Zakamuflować Zapach Przy Uprawie Marihuany? Zapach cannabisu to z reguły to, co przyciąga wszystkich ludzi. Jego moc oraz zapach wskazują również na moc działania tej rośliny. Jednak przy jej up...
System Hydroponiczny czy System Ziemny? Ani Hydrokultura ani ziemia nie wygrywa walki o najlepszy systemu uprawy. To, na który Ty się zdecydujesz, zależy od tego, jakie masz doświadczenie w ...
Jak Odróżnić Męskie Rośliny od Żeńskich? Posiadanie obfitego w kwitnące, żeńskie rośliny ogrodu to marzenie każdego growera. Niestety nie zawsze tak jest. Gdy zakupiłeś regularne nasiona to z...
Co To Są Feminizowane Nasiona? Feminizowane nasiona marihuany to nasiona, które zostały stworzone przy pomocy manipulacji genetycznej w celu produkcji wyłącznie żeńskich roślin cann...
Wertykalna Uprawa Marihuany Należysz do grupy growerów, którzy ciągle borykają się z problemem braku miejsca na uprawę? Wertykalna uprawa należy do pożytecznych technik uprawy na...
Aeroponika, Czyli Niekonwencjonalny Sposób Uprawy ... Standardowo marihuanę uprawia się w ziemi albo w wodzie (aquaponika). Jednak uprawa aeroponiczna, czyli w powietrzu, należy do metod niekonwencjonalny...

One Reply to “Co Powinieneś Wiedzieć Jeśli Chcesz Wykiełkować Nasiona Marihuany?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


1 + dziewięć =