Podlewanie Kropelkowe Roślin Konopi Indyjskich

Jak Sprawdza Się Metoda Nawadniania Kropelkowego w Przypadku Roślin Marihuany?

Z pewnością każdy grower za każdym razem, kiedy podlewa swoje rośliny, zastanawia się, czy istnieje bardziej skuteczna i mniej pracochłonna metoda nawadniania niż noszenie wody w konewce?

Na sam początek dobra wiadomość – istnieje minimum jeden sposób na oszczędzanie wody, odstraszanie szkodników i dostarczanie składników odżywczych bliżej korzeni roślin, a jest to kropelkowe nawadnianie.

Metoda Podlewania Kropelkowego

Dzięki nawadnianiu kropelkowemu nie musisz już przeciągać ciężkiego węża ogrodowego przez cały growroom czy też chodzić tam i z powrotem z konewką, aby podlać swoje rośliny.

Systemy nawadniania kropelkowego składają się z lekkich rur, które biegną od doniczki do doniczki. Rury mają małe otwory do dostarczania wody do każdej rośliny z osobna. Ciśnienie w rurach jest bardzo niskie, tak aby w każdej chwili podawana była tylko jedna kropla.

Oznacza to, że Twoje rośliny otrzymują od czasu do czasu stałą, ale niewielką ilość wody. Rytm oddawania wody jest bardzo powolny i zależy od tego, co jest nawadniane. Ciśnienie wody można kontrolować za pomocą wyłączników czasowych i urządzeń do regulacji ciśnienia.

Zalety Podlewania Kropelkowego

Dlaczego więc miałbyś przejść na nawadnianie kropelkowe i dlaczego jest ono lepsze niż podlewanie roślin wężem ogrodowym bądź konewką?

Po pierwsze, do zasobów wodnych podchodzimy bardzo odpowiedzialnie. Nawadnianie kropelkowe precyzyjnie i stale podlewa określony punkt, przez co nie marnujemy wody. W momencie, gdy ręcznie podlewamy rośliny, zazwyczaj lejemy więcej wody niż to konieczne i woda, której rośliny nie wchłoną, wylatuje do podstawek a stamtąd wyparowuje.

Stosowanie nawadniania kropelkowego zapewnia praktycznie zerową utratę wody, ponieważ niewielka ilość wody jest całkowicie wchłaniana przez ziemię i trafia tam, gdzie powinna. Jeśli gleba jest przesiąknięta wodą, składniki odżywcze mogą wnikać w głąb ziemi, przechodząc obok korzeni roślin konopi indyjskich.

Po drugie nawadnianie kropelkowe dostarcza roślinom wodę w stałych, równych odstępach czasu i regularnie. Ręczne podlewanie ma to do siebie, że rośliny dostają raz na jakiś czas dużą ilość wody na raz.

Dzięki nawadnianiu kropelkowemu oszczędzasz też czas, aby dostarczyć odpowiednią ilość wody do każdej rośliny. To sprawia, że martwisz się, czy czegoś nie zapomniałeś.

Nawadnianie kropelkowe może przyspieszyć wzrost roślin, ponieważ zapotrzebowanie na wodę jest zaspokajane w sposób satysfakcjonujący i nie są narażone na stres podczas nawadniania.

Może również zapobiegać pojawieniu się pleśni, ponieważ górne partie Twoich roślin, takie jak liście i gałęzie, nie są bombardowane wodą za każdym razem podczas podlewania. Zamiast tego nawadnianie kropelkowe jest ukierunkowane na glebę, a nie na roślinę.

Systemy

Bardziej złożone systemy nawadniania kropelkowego składają się z urządzenia ciśnieniowego, sterownika, przewodów głównych i pomocniczych, rozłogów, emiterów i kroplowników.

Urządzenie ciśnieniowe zapewnia, że tylko pewna ilość wody dostaje się do rur, aby utrzymać niskie ciśnienie. Urządzenie sterujące oczyszcza system za pomocą filtra i zapewnia regulację ciśnienia.

Główne, dodatkowe rury i rozłogi rozprowadzają wodę na powierzchni uprawnej. Emitery i kroplowniki są montowane na podnóżach i umieszczane w wybranych doniczkach, aby dostarczać wodę.

Proste alternatywy dla tych, którzy chcą spróbować nawadniania kropelkowego, składają się z dwóch węży wodnych z otworami umieszczonymi w wyznaczonych miejscach i rodzaju pompy do kontroli ciśnienia wody.

W wielu sklepach ogrodniczych można znaleźć przeróżne systemy do podlewania i z pewnością każdy grower znajdzie idealny sprzęt do swoich potrzeb. Takie systemy oczywiście wymagają większego nakładu finansowego, ale zdecydowanie się opłacają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.