Ważnie Narzędzia Dla Indoorowej Uprawy Marihuany

Obecnie uprawa żeńskich roślin konopi indyjskich jest w wielu krajach jeszcze nielegalna, jednak wiele krajów powoli to zmienia. Inaczej jest w przypadku medycznej marihuany czy też konopi przemysłowych, które z reguły nie zawierają THC i z odpowiednim pozwoleniem można je uprawiać.

Jeśli jednak mamy ten luksus i mieszkamy w kraju, gdzie uprawa kilku roślin marihuany na własny użytek jest legalna bądź tolerowana przez prawo, to czemu z tego nie skorzystać? Wiele osób jednak myśli, że uprawa roślin konopi indyjskich to trudna sprawa i nie wie jak się do tego zabrać. Dlatego postanowiliśmy stworzyć krótki przewodnik, który zawiera najważniejsze punkty i pokazuje, jaki sprzęt i narzędzia są niezbędne do udanej uprawy kilku roślin marihuany we własnych czterech ścianach.

Uprawa w Growboxie, Czyli Najprostszy Sposób Uprawy Indoor

Teoretycznie rośliny konopi można uprawiać nawet na parapecie, jednak ze względu na to, że są to rośliny, które wyrastają z nasion, już samo wykiełkowanie, nie mówiąc o efekcie końcowym, to czyste szczęście. Uprawa na parapecie jest często zwieńczona niskimi plonami i ma pewne słabe strony, szczególnie pod względem zapachu. Dlatego najlepiej jest od razu zainwestować w małego growboxa, który ma wiele praktycznych właściwości.

Takie growboxy są, przede wszystkim, małe, kompaktowe i przystosowane do uprawy roślin. Mają one wystarczającą ilość otworów na przewody wentylacyjne, kable i oświetlenie, i oczywiście są wodoodporne. Można zakupić gotowe już growboxy, które będą wyposażone w podstawowy sprzęt, niezbędny do uprawy roślin marihuany, czyli lampy, wiatraki i system wentylacji. Takie rozwiązania są interesujące dla wszystkich miłośników roślin, którzy nie chcą przykuwać uwagi, zwłaszcza, że rośliny mają intensywny zapach.

Oświetlenie

Podobnie jak wszystkie rośliny, rośliny konopi wymagają słonecznego światła lub odpowiedniego oświetlenia UV. Rośliny rosną nawet przy słabym oświetleniu, ale wtedy plony będą marnej jakości i nie będzie ich dużo. Na co należy zwrócić więc szczególną uwagę, jeśli chodzi o oświetlenie?

Lampy to kluczowy sprzęt, który musi być dobrej jakości i mieć odpowiednie parametry, ponieważ to one wytwarzają światło, które jest niezbędne do wzrostu i kwitnięcia roślin konopi indyjskich. W małych pomieszczeniach, jak growbox, oświetlenie jest mniej energochłonne, a koszty prądu można zredukować kupując oświetlenie LED i energooszczędne lampy UV.

Ważnym sprzętem są też sterowniki czasowe, które automatycznie będą codziennie o tej samej porze włączać i wyłączać oświetlenie. Jest to bardzo ważne, ponieważ mała zmiana w czasie oświetlania roślin może wywołać u nich stres i spowolnić bądź zahamować ich wzrost.

Temat oświetlenia jest bardzo obszerny, dlatego szczegółowe informacje na temat oświetlenia w uprawie indoor znajdziesz TUTAJ

Przyrządy Do Pomiaru Warunków Środowiskowych w Pomieszczeniu Uprawowym

Uprawa w pomieszczeniach zawsze wiąże się z wieloma wyzwaniami, ponieważ musimy odtworzyć warunki, jakie panują w naturze, co jest trudne. Jeśli powietrze będzie zbyt wilgotne, roślina zgnije i wytworzy się pleśń. Jeśli będzie za sucho, roślina uschnie.

Prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie uprawy sami montują swoje przyrządy pomiarowe. Na początek wystarczą higrometry i termometry. Odpowiednia wilgotność i temperatura powietrza w pomieszczeniu uprawowym to oprócz oświetlenia kolejny bardzo ważny aspekt, o który trzeba zadbać i o którym szczegółowo przeczytasz W TYM ARTYKULE

Aby regulować temperaturą i wilgotnością, a przy okazji kontrolować też zapach roślin, niezbędne jest zamontowanie systemu wentylacji z odpowiednimi filtrami powietrza, co opisaliśmy TUTAJ

Później, jak już nabierzesz wprawy, możesz zainwestować w urządzenia, które będą komunikowały się ze sobą i niezależnie regulowały klimat w pomieszczeniu uprawy. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której roślina będzie musiała rosnąć w nieodpowiednich warunkach.

Uprawa roślin konopi indyjskich jest dość złożona, nawet jeśli roślina ta może rosnąć, jak rośliny pomidora. Celem jest oczywiście prawidłowy plon, ale takowe powstają tylko w bardzo dobrych warunkach. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na namioty do uprawy roślin oraz urządzenia oświetlające i wentylujące. Biorąc pod uwagę koszt nasion konopi, ten wydatek ma absolutnie sens – w końcu nikt nie chce niepotrzebnie wyrzucać pieniędzy w błoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.